2 medale na Mistrzostwach Polski BJJ – ADCC 2023

Table of Contents

Nasza skromna reprezentacja w jeszcze skromniejszej mojej osobie 🙂 wywalczyła 2 medale na Mistrzostwach Polski BJJ – ADCC 2023

Mistrzostwa Polski BJJ Metalowiec Białystok

ADCC - najbardziej prestiżowa organizacja grapplingowa

ADCC (Abu Dhabi Combat Club) to organizacja, która od lat zajmuje się organizacją prestiżowych zawodów w dziedzinie BJJ (Brazilian Jiu-Jitsu) oraz innych sportów walki. Zawody ADCC przyciągają najlepszych zawodników z całego świata, którzy rywalizują w ekscytujących pojedynkach na macie. Oprócz tego, organizacja prowadzi także programy szkoleniowe i edukacyjne, które pomagają rozwijać się w sportach walki.

ADCC to nie tylko jedna z najważniejszych organizacji w świecie BJJ, ale także instytucja, która przyczynia się do rozwoju tej dyscypliny na całym świecie.

Zamysłem organizacji było stworzenie platformy do rywalizacji dla sportów opartych na chwytach – zapasów, BJJ, Judo, Sambo. Inaczej mówiąc tym czym dla sportów uderzanych było K-1 tym dla sportów chwytanych jest ADCC.

ADCC została założona w 1998 roku przez  – Sheikha Tahnoon bin Zayeda Al Nahyana. Pierwsze zawody odbyły się w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, skąd pochodzi nazwa organizacji.
ADCC jest znane z organizacji turniejów ADCC World Championship, które są uważane za najbardziej prestiżowe zawody BJJ na świecie. W turnieju biorą udział zarówno zawodnicy zaproszeni, jak i ci, którzy zakwalifikowali się poprzez eliminacje regionalne. W każdej kategorii wagowej rywalizuje się o złote, srebrne i brązowe medale.
Oprócz zawodników BJJ, w ADCC konkurują też zawodnicy z innych sportów walki, takich jak grappling, zapasy i judo. Organizacja ma również specjalny podział dla kobiet, co daje im możliwość rywalizacji na równi z mężczyznami.
ADCC stara się promować sporty walki i zapewniać możliwości treningowe i edukacyjne dla zawodników i fanów. Przez lata wiele osób skorzystało z programów szkoleniowych ADCC, aby poprawić swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie w sportach walki.
Dzięki swojej renomie i wysokiemu poziomowi zawodów, ADCC przyczyniła się do wzrostu popularności BJJ i innych sportów opartych na chwytach. Wiele zawodników, którzy zdobyli sławę na zawodach ADCC, zyskało również rozpoznawalność na arenie międzynarodowej.
ADCC jest organizacją, która stale rozwija się i dąży do promocji sportów walki na całym świecie. Jej innowacyjne podejście do rywalizacji i edukacji sprawiają, że jest to jedna z najważniejszych instytucji w świecie BJJ i sportów opartych na chwytach.

Przebieg walk na mistrzostwach Polski BJJ

Startowałem w dwóch kategoriach – adult i weteran. Tą drugą traktowałem jako nagrodę pocieszenia oraz rozgrzewkę, niestety organizatorzy ją ustawili godzinę przed głównym daniem 🙁
Planowałem nie walczyć w masters za dużo i za mocno, jednak nie przewidziałem jaką siłę ma ego … w czasie turnieju jednak nie da się tak po prostu odpuścić kategorii…
Skończyło się 8 walkami i ponad 40 minutami na macie 😉
Byłem zapisany jeszcze w kategorii open ale coś mi wypadło po drodze 😉

Wyniki:
🥈Adult 76 zaawansowani
🥉Masters I 76,9 zaawansowani

8 walk
6 wygranych

Zobacz najlepsze akcje z zawodów

Jacek Stolarski

Jacek Stolarski

👔 Wiceprezes i Klubu Sportowego Metalowiec - współwinny reaktywacji :) 📷 Jestem odpowiedzialny za zarządzanie Klubem oraz social media 🧓 Prawie 20 lat na sali treningowej ✍️ Pomogę ci pokochać sztuki walki
Medale Podlaska liga zapaśnicza

Medale, Medale

Kolejne sukcesy zawodników Metalowca na zawodowej gali zapasów oraz na lokalnych zawodach dzieci i młodzieży