Zapasy Dorośli

Najlepsza oferta zajęć sportowych - Metalowiec Białystok

Zapasy – Dzieci, młodzież, dorośli – dzięki szerokiej ofercie możemy zaproponować zajęcia każdemu i w każdy dzień roboczy. Przyjdź do nas lub zabierz swoje dzieci i podaruj im pasję na całe życie !

Powszechnie wiadomo, że najmłodsi powinni mieć jak najwięcej aktywności fizycznej. Ruch jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu, wynika z natury dziecka, daje radość. Tłumienie tej potrzeby jest niepożądane, wręcz szkodliwe.

Treningi zapaśnicze mogą być doskonałym sposobem na kształtowanie trudnego charakteru, rozładowanie nadmiaru energii, zdrowe zmęczenie młodego organizmu. Prowadzone w profesjonalnym klubie, pod okiem doświadczonej kadry, przyniosą dziecku (ale i rodzicom) duża satysfakcję, a także szansę na karierę sportową.

Trenujesz inne sztuki walki? Dyscyplina zapasów jest bezsprzecznie “króluje w sprowadzeniu przeciwnika do parteru” i będzie stanowiła świetne uzupełnienie twojego stylu.

Historia zapasów

 

Początki sportu sięgają starożytności, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich. Odmiany zapasów można znaleźć na całym świecie – od Japonii w postaci sumo do senegalskich zapasów.

Z czasem początków ery nowożytnej i pierwszymi igrzyskami nastąpił podział na zapasy w stylu:

klasycznym – dozwolone są chwyty wyłącznie powyżej pasa<br>
wolnym – możliwe jest chwytanie i rzucanie przeciwnika za nogi. Jest to styl, który trenujemy w Metalowcu

Kolejny mały renesans sportu nastąpił na przełomie XX i XXI wieku za sprawą organizowanych gal Mieszanych Sztuk Walki. To właśnie dzięki swojej sprawności wielu zawodników zapasów stało się Mistrzami wielu gal i organizacji i dowiodło jak bardzo ważną umiejętnością jest sprowadzanie walki do parteru.

Czas
90 min
Godziny treningów
Poniedziałek 19:30
Środa 19:30
Piątek 19:30

Jak wygląda trening zapasów w metalowiec białystok

Zajęcia składają się z 3 głównych części:

  1.  Rozgrzewki – w której zawierają się elementy gimnastyczne, siłowe oraz przemycane są ruchy niezbędne do wykonania techniki
  2. Techniki – w tej części skupiamy się na poznawaniu oraz ulepszaniu ruchów niezbędnych w walce.
  3. Sparingi – Walka w kilkuminutowych rundach. Występuje zarówno w formie wolnej (rób co chcesz) lub zadaniowej (wycięty obszar – zadaniem ucznia jest osiągnięcie danego celu).
  4. Ćwiczenia uzupełniające – występują często w formie siłowej i mają na celu „zagospodarowanie” pozostałych sił

Poznaj Trenera zapasów w metalowiec białystok

Co warto mieć ze sobą