Brazylijskie Jiu-Jitsu

Brazylijskie jiu-jitsu – to najszybciej rozwijająca się sztuka walki na świecie.

Co to jest BJJ?

Brazylijska sztuka walki (BJJ) wywodząca się z judo z naciskiem na walkę w parterze. Do skończenia walki stosuje się duszenia oraz dźwignie.

W Jiu Jitsu warunkiem skończenia walki jest stosowanie metod podduszenia oraz dźwigni.

Trening Jiujitsu w Metalowiec Białystok – Walka, Technika i skuteczność

Znajomi nie będą na ciebie dziwnie patrzeć następnego dnia po treningu.

Dużą zaletą technik stosowanych w BJJ jest ich sportowy aspekt – nie zostawiają one trwałego uszczerbku na zdrowiu i dzięki temu mogą być bezpiecznie ćwiczone na każdym treningu. Ma to też ogromny wpływ na skuteczność – dzięki temu, że możesz ćwiczyć w spokojnych i powtarzalnych warunkach w sytuacji zagrożenia użyjesz poprawnej techniki bez zawahania i bez kosztownych błędów. Potraktuj to, że na treningu Jiu Jitsu nie ma uderzeń jako zaletę – nie wyjdziesz z zajęć obity i zniechęcony.

Przy tym wszystkim sama sztuka walki nie traci na skuteczności!

Jeśli cię interesuje ta tematyka poczytaj o Paradoksie Kano

mieszane sztuki walki (mma) w Metalowiec Białystok

W naszym klubie dzięki możliwości nauki różnych stylów walki masz szanse na trening przekrojowy. Zajęcia Boksu oraz Zapasów stanowią doskonałe uzupełnienie treningów JiuJitsu.

Czas

60 min
Godziny treningów
Wtorek 18:00
Czwartek 18:00

Jak wygląda trening Brazylijskiego Jiu Jitsu w Metalowiec Białystok

Zajęcia składają się z 3 głównych części:

  1.  Rozgrzewki – w której zawierają się elementy gimnastyczne, siłowe oraz przemycane są ruchy niezbędne do wykonania techniki
  2. Techniki – w tej części skupiamy się na poznawaniu oraz ulepszaniu ruchów potrzebnych w walce. Uczeń poznaje teorie oraz ma możliwość praktycznego zaaplikowania duszeń i dźwigni na partnerze.
  3. Sparingi – Walka w kilkuminutowych rundach. Występuje zarówno w formie wolnej (rób co chcesz) lub zadaniowej (wycięty obszar – zadaniem ucznia jest osiągnięcie danego celu). Jiu Jitsu jest jedną z nielicznych sztuk walki, w której występują sparingi na każdym treningu. Dzięki temu progres uczących jest szybki i stały.

Poznaj trenera BJJ w Metalowiec Białystok

Co warto
mieć ze sobą*