O nas

Nasz klub powstał z miłości do zapasów. Dzięki pasji i zaangażowani wielu naszych przyjaciół jesteśmy w stanie z reaktywować Klub, który wychowywał Mistrzów przez dekady.

Dziś chcemy ci przekazać całe doświadczenie jakie nagromadziliśmy przez lata.

Dołącz do nas już dziś i przekonaj się jak zapasy przygotują cię do życia poprzez rozwój twojego charakteru, pewności siebie i samooceny.

 

Nasza
Misja

Naszą misją jest zaszczepianie i rozwijanie u naszych klubowiczów zamiłowania do sportu.

Naszą wizją jest stworzenie kolejnej generacji atletów, którzy godnie będą reprezentowali nasz klub oraz kraj na matach całego świata.

 

Jesteśmy
częscią
historii
Białegostoku

Początek - fabryka uchwytów

Historię białostockich zapasów w stylu wolnym tworzył Metalowiec działający niegdyś przy Fabryce Przyrządów i Uchwytów. Pierwszymi trenera-mi byli: Czesław Pieszków, Czesław Szkopiak, Kazimierz Ościłowicz. a medale mistrzostw Polski zdobywali: Janusz Hapunik, Mariusz Geniusz, Mirosław Szarameta, Adam Ostaszewski i Andrzej Kozłow. Po latach sukcesów, z braku wsparcia finansowego przez „Uchwyty” nastąpił upadek Metalowca.

I reaktywacja

Znalazła się jednak grupa entuzjastów chcąca wskrzesić klub.
W 1988 roku trenerem zapasów został Andrzej Szubzda. To on wraz z Robertem Stasielukiem, Janem Sapieszko i Kozłołowem poprowadzili sekcję zapasów do kolejnych osiągnięć. 22 lutego 1993 roku na walnym zebraniu wybrano nowy zarząd i ustalono nazwę na KS „Metalowiec”. Klub dotrwał do 1997 roku (w tym czasie wywalczono osiemnaście medali w krajowym championacie). Mistrzami Polski zostali: Piotr Czyżewski, Cezary Frankowski, Tomasz Jurski i Wojciech Dyśko.
W 2000 roku w trakcie Mistrzostw Polski LZS w Białymstoku lokalni działacze postanowili reaktywować klub zapaśniczy „Metalowiec”. W skład komitetu założycielskiego weszli K. Ościłowicz, A. Szubzda, A.Kozłow (ekszawodnicy i trenerzy), J. Dworzański (dyrektor SP34) oraz W. Dyśko. W ten sposób powstał sukcesor dawnych, chlubnych tradycji zapaśniczych Ludo-wy Uczniowski Klub Sportowy Metalowiec.

Obecnie - Centrum sportu Jaroszówka Białystok

Ostatnia reaktywacja klubu nastąpiła w 2021 roku. Głównym trenerem zapasów został Maciej Hasiec. Klub ma swoją stałą siedzibę przy ul. Trawiastej 28 w Białymstoku. Rozbudował też swoją ofertę o dodatkowe zajęcia jak: Boks, BJJ, Gimnastyka dla dzieci czy zajęcia Kettlebells.

Udogodnienia

Obiekt