Trening Obwodowy

trening przekrojowy w metalowiec Białystok - Czym są tzw. Stacje?

Trening obwodowy – potocznie stacje polegają na wyznaczeniu kilku punktów – stacji na których przez określony wcześniej czas wykonuje się zadanie funkcjonalne

trening obwodowy stacyjny

Zalety treningu crossfit w metalowiec BIałystok

Zalety w stosunku do tradycyjnego treningu siłowego:

  • Angażowanie wielu mięśni jednocześnie
  • Koncentracja na ruchach funkcyjnych tj. przydatnych na co dzień w życiu i w innych dyscyplinach sportowych
  • Budowanie oprócz siły także wytrzymałości, kondycji, mocy oraz szybkości
  • Ciekawsze ćwiczenia oraz mniejsza rutyna

 

Metoda stacyjna jest szczególnie polecana dla osób początkujących, ponieważ pozwala im stopniowo wprowadzać się w rytm treningu i unikać przeciążenia organizmu. Dzięki niej, uczestnicy mogą skupić się na swoich indywidualnych potrzebach i stopniowo zwiększać swoje możliwości, co pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów treningowych.

 

Zajęcia – Dla kogo są przeznaczone?

Krótko mówiąc – dla wszystkich.

Możesz uczęszczać na treningi niezależnie od wieku czy umiejętności. Poprzez regularne uczęszczanie na tego typu treningi, można osiągnąć znaczne efekty zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Pozytywny wpływ treningów stacyjnych na siłowni jest zatem zarówno zdrowotny, jak i estetyczny.

Nieważne czy miałeś długą przerwę od ćwiczeń czy chcesz uzupełnić swoją rutynę treningową o trening siłowy – zajęcia będą idealne dla ciebie – dołącz do zajęć w Metalowiec BIałystok już dziś !

Czas
90 min
Godziny treningów
sobota 11:00

Jak wygląda trening funkcjonalny w metalowiec Białystok

Treningi obwodowe na siłowni zazwyczaj trwają około godziny podczas, których zajęć uczestnicy wykonują różnorodne ćwiczenia, które pozwalają na poprawę kondycji i wzmocnienie mięśni.

Przykładowy trening:

1.Podczas treningu stacyjnego na siłowni, trener przeprowadza rozgrzewkę, podczas której uczestnicy wykonują ćwiczenia rozciągające i uaktywniające mięśnie.

2. Następnie przechodzą oni do właściwego treningu, podczas którego wykonują różnorodne ćwiczenia na sprzęcie takim jak hantle, sztangi, drążki, ławki czy odważniki kettlebells

3. Na sygnał następuje zmiana „stacji”. Ilość stacji i ich czas jest wcześniej ustalony.

4. Po zakończonym treningu, trener przeprowadza rozciąganie i ćwiczenia rozluźniające, które pozwalają zregenerować mięśnie po wysiłku.

Treningi stacyjne na siłowni są doskonałym sposobem na poprawę kondycji i zdrowia, a także na zrzucenie zbędnych kilogramów i wzmocnienie mięśni.

Poznaj Trenera zajęć funkcjonalnych w Metalowiec Białystok

Co warto mieć ze sobą