Zapasy – dorośli i dzieci

Zapasy – sport dla dzieci i dorosłych

Historia

Początki sportu sięgają starożytności, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich. Odmiany zapasów można znaleźć na całym świecie – od Japonii w postaci sumo do senegalskich zapasów.

Z czasem początków ery nowożytnej i pierwszymi igrzyskami nastąpił podział na zapasy w stylu:

  • klasycznym – dozwolone są chwyty wyłącznie powyżej pasa
  • wolnym – możliwe jest chwytanie i rzucanie przeciwnika za nogi. Jest to styl, który trenujemy w Metalowcu

Kolejny mały renesans sportu nastąpił na przełomie XX i XXI wieku za sprawą organizowanych gal Mieszanych Sztuk Walki. To właśnie dzięki swojej sprawności wielu zawodników zapasów stało się Mistrzami wielu gal i organizacji i dowiodło jak bardzo ważną umiejętnością jest sprowadzanie walki do parteru.

Powszechnie wiadomo, że najmłodsi powinni mieć jak najwięcej aktywności fizycznej. Ruch jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu, wynika z natury dziecka, daje radość. Tłumienie tej potrzeby jest niepożądane, wręcz szkodliwe.

Treningi zapaśnicze mogą być doskonałym sposobem na kształtowanie trudnego charakteru, rozładowanie nadmiaru energii, zdrowe zmęczenie młodego organizmu. Prowadzone w profesjonalnym klubie, pod okiem doświadczonej kadry, przyniosą dziecku (ale i rodzicom) duża satysfakcję, a także szansę na karierę sportową.

Trenujesz inne sztuki walki? Dyscyplina zapasów jest bezsprzecznie “królem sprowadzeń przeciwnika do parteru” i będzie stanowiła świetne uzupełnienie twojego stylu.

Dzieci, młodzież, dorośli – dzięki szerokiej ofercie możemy zaproponować zajęcia każdemu i w każdy dzień roboczy. Przyjdź do nas lub zabierz swoje dzieci i podaruj im pasję na całe życie !

 

Zapasy Białystok są doskonałym sposobem na kształtowanie charakteru, również trudnego oraz rozładowanie energii.

Zapasy w Białymstoku umożliwiają pozytywne rozładowanie negatywnej energii, gromadzonej podczas całego dnia, a także zdrowe zmęczenie młodego organizmu. Możliwe są również szansę na karierę sportową dzięki profesjonalnemu podejściu trenerów.

Zapasy dla dzieci Białystok umożliwiają uczęszczanie na zajęcia również młodym osobom, dzięki czemu możliwe jest kształtowanie czasem trudnego charakteru dzieci i młodzieży.

Zobacz Harmonogram zajęć

Kontakt

ul. Trawiasta 28, 15-161 Białystok
Email: metalowiecbialystok@gmail.com
Zadzwoń do nas 512 238 297

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 17 - 20

O Nas

Witamy w KS Metalowiec!
Oferujemy zajęcia dla dzieci i dorosłych.
Nowi studenci mogą dołączyć
do nas w każdym dniu miesiąca.